Gå til hovedindhold

Netværk igangsat i foråret 2014

Her kan du få et overblik over de netværk som blev igangsat i foråret 2014. Nederst finder du en pjece som beskriver, hvad der kom ud af netværksarbejdet i de respektive netværk.

Indhold

    Netværk igangsat foråret 2014 (1 generation)

     

    Velfærdsnetværk

     

    Netværksnavn: Udviklingshæmmet, graviditet, manglende sprog - familiesituation

    Netværksleder: Mikkel Nielsen

    Stilling: Kriminalpræventiv koordinator

    Mail: mikkel.nielsen@albertslund.dk

     

    Netværksnavn: Fra barn til voksen, handicappet – mere borgerdeltagelse i sagsbehandlingen

    Netværksleder: Stine Schou Petersen

    Stilling: Hjerneskadekoordinator

    Mail: Stine.Schou.Petersen@albertslund.dk 

     

    Netværksnavn: Børn der er anbragt uden for hjemmet, far fængsel, mor misbruger

    Netværksleder: Bjarne Webb

    Stilling: Leder af plejeboligområdet og Sundhedshuset 

    Mail: bjarne.webb@albertslund.dk

     

    Netværksnavn: Forebyggelse af indlæggelser og opsporing af tidlig sygdom

    Netværksleder: Charlotte Kaaber og Anders Bych

    Stilling: Leder af Hjemmepleje og Genoptræning & Chefkonsulent

    Mail: charlotte.kaaber.sorensen@albertslund.dk og anders.bych@albertslund.dk

     

    Netværksnavn: Udvikling af erhvervsservice

    Netværksleder: Mette Nielsen Duekilde

    Stilling: Integrationskonsulent

    Mail: mette.nielsen.duekilde@albertslund.dk

     

    Netværksnavn: Indretning af rådhusets forhal – en venlig modtagelse

    Netværksleder: Pernille Harting Frandsen

    Stilling: Digitaliseringskonsulent

    Mail: pernille.harting.frandsen@albertslund.dk

     

    Innovationsnetværk

     

    Netværksnavn: Bo i Albertslund

    Netværksleder: Sigrid Glarbo

    Stilling: Byplanlægger og landskabsarkitekt

     

    Mail: sigrid.glarbo@albertslund.dk

    Netværksnavn: Campus Albertslund

    Netværksleder: Pernille Remming

    N.B.: Arbejder her ikke længere

     

    Læringsnetværk

     

    Netværksnavn: Frivillighedsnetværk

    Netværksleder: Patricia Walmar Gale

    Stilling: Leder for voksne med særlige behov

    Mail: patricia.walmar.gale@albertslund.dk

     

     

    Netværksnavn: Digitaliseringsnetværk

    Netværksleder: Tim Lissauer

    Stilling: Digitaliseringskonsulent

    Mail: tim.lissauer@albertslund.dk

     

    Netværksnavn: Proces- og projektledernetværk

    Netværksleder: Anna Bojsen

    Stilling: Udviklingskonsulent

    Mail: anna.bojsen@albertslund.dk

     

    Netværksnavn: Carina Kofoed

    Netværksleder: Arbejdsmiljøarbejdet - bedre kommunikationsveje

    Stilling: Administrativ koordinator

    Mail: carina.kofoed@albertslund.dk

     

    Da alle netværk i generation 1 var afsluttede blev der udarbejdet en pjece ,som beskriver hvad der kom ud af de enkelt netværk.